Szczęście jest wyborem!

informacje

baton rowerowy bikestats.pl

Prenumeratorzy bloga

wszyscy znajomi(68)

wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy maratonka.bikestats.pl
wezyrStatystyki zbiorcze na stronę

linki

"Szczęście jest wyborem" - co pani ma na myśli?

Środa, 3 lipca 2013 | dodano:03.07.2013
Km:50.00Km teren:0.00 Czas:02:08km/h:23.44
Pr. maks.:0.00Temperatura: HRmax:(%)HRavg(%)
Kalorie:kcalPodjazdy:mRower:Trek 7100
Dzisiaj był dzień dobroci dla nieogarniętej blondynki. Dostałam od internisty skierowanie do ortopedy, żeby jeszcze skonsultować palucha. Pojechałam koło 12.00 do rejestracji i za zgodą lekarza zostałam zarejestrowana jeszcze tego samego dnia na godzinę 17.00. Na NFZ!!! Z obawy,że mogą być kolejki i opóźnienia - jak to zwykle bywa w przychodniach - zjawiłam się 40 minut wcześniej. 4 osoby przede mną, 15 minut poślizgu... Może się uda. Miałam czas maksymalnie do 17.20, bo musiałam dojechać do Trzebnicy na 18.45. Czekam więc siedząc na schodach, wszak w korytarzu był tłum i zaduch. Podchodzi do mnie straszy pan...

-"Szczęście jest wyborem" - co pani ma na myśli?

I tak zaczęła się rozmowa. Owy pan był bardzo elokwentny. Najpierw się wypytywał o to gdzie była, trochę opowiadał o sobie... Sporo opowiadał o sobie. O dzisiejszych ludziach. Pokazał mi zdjęcia, które miał przy sobie. Na przykład takie (jasny garnitur):



(pierwszy z prawej)





Zaciekawiło mnie przeogromnie z kim mam do czynienia. Przedstawił się: Marian Charukiewicz. Encyklopedia Solidarności powiada, że...

"Marian Charukiewicz, ur. 22 VII 1940 w Starych Trokach k. Wilna. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Filologii Polskiej (1965).

1940-1956 na Litwie; członek Organizacji Pionierów Sowieckich i Komsomołu. W 1956 wraz z rodziną przesiedlony do Góry Śląskiej k. Rawicza w Polsce; założyciel Koła Przyjaciół Litwy przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej tamże, w 1958 Klubu Esperantystów; w 1963 podczas szkolenia wojskowego na UWr wraz ze Zbigniewem Makarewiczem inicjator nieformalnych akcji sprzeciwu wobec Ludowego Wojska Polskiego. 1964-1965 nauczyciel jęz. polskiego w LO w Trzebnicy, w 1965 skierowany do służby wojskowej w Szkole Oficerów Rezerwy; dla uniknięcia przydzielonej specjalizacji wojskowej (wywiad) zgłosił się do pracy w MO; w 1965 referent, w 1967 starszy referent Wydz. Kryminalnego KD Wrocław-Psie Pole; 1968-1981 w PZPR. 1970-1971 student w Sekcji Referentów Szkoły Milicyjnej w Łodzi; po powrocie do Wrocławia w 1972 przeniesiony do KW SB tamże, zatrudniony w Sekcji I Wydz. IV (zajmującej się duszpasterstwami akademickimi, Wyższym Seminarium Duchownym i Kurią Metropolitalną), prace biurowe, odpowiedzialny za dokumentację, nie uczestniczył w działaniach operacyjnych. Od 1973 kapitan SB; przez pośredników informował osoby rozpracowywane (m.in. ks. Stanisława Orzechowskiego i ks. Aleksandra Zienkiewicza) o prowadzonych przeciw nim działaniach; w 1977 osobiście poinformował o założeniu podsłuchu telefonicznego Adama Pleśnara, lidera Ruchu Wolnych Demokratów; za pośrednictwem osób zaufanych ostrzegł m.in. Bolesława Gleichgewichta, Piotra Starszyńskiego, Leszka Budrewicza, Stanisława Hartmana; informował Kurię Metropolitalną, KIK, opiekunów duszpasterstw akademickich o wprowadzonej agenturze; kilkakrotnie bliski dekonspiracji; pozyskał kolejnych współpracowników z szeregów SB (Grupa Charukiewicza). Od 1979 współpracownik KPN.

1980-1981 przekazywał „S” informacje o działaniach SB; autor szczegółowych opracowań nt. metod pracy operacyjnej, poradników dot. obrony przed obserwacją, inwigilacją i zachowywania się podczas przesłuchań; za pośrednictwem Janusza Gana powiadomił przewodniczącego ZR Dolny Śląsk Jerzego Piórkowskiego o zamiarach SB dotyczących jego osoby.

Po 13 XII 1981 zatrzymany przez SB; postawiono mu zarzut współpracy z ośrodkami antysocjalistycznymi; wobec braku dowodów i dzięki decyzji gen. Czesława Kiszczaka sprawy nie skierowano do prokuratury; następnie zwolniony ze służby, wydalony z PZPR, wysłany na leczenie psychiatryczne, skierowany na rentę; w 1982 współpracownik podziemia, dzięki kontaktom we wrocławskiej SB przekazywał opozycji informacje; w 1983 wydawca podziemnego młodzieżowego pisma „Piłsudczyk Wielkopolski”; autor tekstów w podziemnych pismach. "



Jak powiedział zwrócił na mnie uwagę ze względu na wysportowaną sylwetkę, sposób wypowiadania się oraz przede wszystkim na wyraz "szczęście" na koszulce:

Szczęście jest wyborem! © maratonka




To było dziwne, niecodzienne, ale jakże sympatyczne spotkanie. W kolejce do lekarza. Do lekarza, który mnie przyjął w ciągu jednego dnia. Mało tego - jak już mi się udało wejść do gabinetu PUNKTUALNIE(!) o 17.00, okazało się, że nie wzięłam ze sobą... Skierowania! Uderzyłam załamana głową o biurko doktora: co za tragedia! Niech mnie pan wyrzuci przez okno...! A nie mógłby pan chociaż tak rzucić okiem na tego palca, tak na 3 sekundy, żebym wiedziała co mam z nim robić, czy nie trzeba usztywnić?

Skończyło się na uśmiechu i zaufaniu, że jutro dostarczę do recepcji skierowanie.

-Palec będzie żyć! Nic z nim nie trzeba robić, ścięgna całe - rzekł doktor.

W podskokach opuściłam gabinet, niemalże kłaniając się do stóp i dziękując za tak szybkie przyjęcie i w dodatku bez skierowania. I nie mogę napisać, że "jak zwykle w polskiej przychodni...", bo było NIEZWYKLE. Niezwykle miło- zarówno w recepcji jak i u ortopedy.

Do Trzebnicy dojechałam 20 minut przed czasem, mijając po drodze sporo szosowców ( w tym jeden kilkunastoosobowy peleton, w którym jechała znajoma, będąca do tej pory znajomą online). Wsunęłam dla zabicia czasu cytrynowy sorbet, potem popedałowałam 2 godziny z dziewczynami... Dzisiaj starałam się jak najwięcej jechać z nimi, żeby wiedzieć kiedy odpuścić. Wczoraj chyba dałam im za mocno w kość. Po zajęciach już się zebrałam do powrotu, przejechałam 300 metrów, a tam czekał z samochodem na mnie znajomy, który zamykał klub.

-Wkładaj rower, podwiozę Cię pod tą górkę chociaż, bo się zaraz ciemno zrobi.

Po trzykrotnym odmówieniu poczułam, że czwarte "Nie trzeba, dziękuję" byłoby już niegrzeczne. Jakby nie patrzeć- moje wybawienie! Górka przed Trzebnicą jest dobra do zjazdów - na luzie bez dokręcania 60 km/h się wyciągnie. Ale podjazd, szczególnie po ćwiczeniach...

Zaoszczędziłam 4 km, trochę energii, czasu. Nie musiałam używać Noise'a.

Co to był za dzień! Dzień niespodzianek (w tym jednej negatywnej, ale to już z mojej nieuwagi, więc się nie liczy :))

komentarze
"Trójca jest wieczna, a czwórka przemijalna." Czytając przypomniał mi się ten cytat z Kapitana Goethe. Ale ja nie o tym.

Gdyby opuchlizna nie schodziła kup szare mydło w kostce. Naskrob do ciepłej wody i mocz 30 minut. Sposób dobry i sprawdzony. Pomaga.
romulus83
- 08:29 czwartek, 4 lipca 2013 | linkuj
Ten sam facet zaczepił nas w Warszawie rok temu na schodach przed Domem Spotkań z Historią, serio:) Też zaczął rozmowę od jakiejś pierdoły, potem nam opowiedział chyba całe swoje życie i zaprowadził do środka, żeby pokazać książkę, w której jest rozdział o nim. On podzielił cały kraj w przedwojennych granicach pod kątem pracowitości i wyszło, że (co za zbieg okoliczności) ludzie pochodzący z Wileńszczyzny są najbardziej pracowici, najbardziej dokładni i tak dalej, a on mieszka we Wrocławiu z lwowiakami dookoła i oni już tak nie bardzo. Pamiętam, że my z Mazowsza to jeszcze nie tacy ostatni byliśmy, ale oczywiście do Wilna się to nie umywa.
szarlotka
- 08:02 czwartek, 4 lipca 2013 | linkuj
Happiness Is a Warm Gun
kdk
- 05:33 czwartek, 4 lipca 2013 | linkuj
IMHO starszy Pan rozpoznał Cię jako Czerwoną (na plecach) i próbował Cię rozpracować. ;)
mors
- 23:21 środa, 3 lipca 2013 | linkuj
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa epatr
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

kategorie bloga

Moje rowery

Canyon Nerve Al
GTIX 691 km
C(G?)urarra RIP 799 km
Trek 7100 22706 km
Królowa Szos 844 km
Dostawczak 4 km
Ghost Cross 1800 1865 km

szukaj

archiwum